Beskidy na weekend

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit ut convallis volutpat, tincidunt sed blandit aenean litora proin penatibus vivamus. Tellus mauris potenti curae parturient neque posuere praesent, montes aliquet tortor dignissim facilisis suspendisse ultrices, at tristique luctus iaculis inceptos eros. Eget semper euismod consequat nisl erat vel, etiam nunc pretium volutpat torquent ut risus, donec dapibus dis mus litora.

Rozwój turystyczny Beskidów a ekologia

Rozwój turystyki to nie tylko korzyści i zyski, ale również pewne koszty. Zobacz, w jaki sposób inwestycje turystyczne mogą wpłynąć na stan środowiska naturalnego.

Turystyka Korbielowa i Beskidu Żywieckiego

Cała gmina Jeleśnia, na której terenie znajduje się masyw Pilska, jest gminą nakierowaną przede wszystkim na turystykę. Sprawdź, jakie inwestycje i działania władz mogą zwiększyć potencjał turystyczny regionu.

Masyw Pilska - turystyka narciarska i całoroczna

Tym co szczególnie przyciąga turystów w rejon Pilska i Korbielowa jest przede wszystkim turystyka narciarska. Charakterystyczne warunki klimatyczne pozwalają korzystać z atrakcji tego sportu niejednokrotnie w okresie od października do maja. Sprawdź, jakie atrakcje oferuje Masyw Pilska.

Turystyka piesza w rejonie Pilska

Oprócz warunków do uprawiania narciarstwa Korbielów i rejon Pilska stwarza doskonałe warunki do uprawiania innych form aktywności fizycznej. Są to przede wszystkim piesze wycieczki.

Nordic walkig w Korbielowie

Nordic walking to bardzo popularny sport, który może być uprawiany przez osoby niemal w każdym wieku. Sprawdź jakie możliwości w tym zakresie oferuje Ci Korbielów i Beskid Żywiecki.

Kolarstwo górskie w Beskidach

Oprócz turystyki pieszej na interesującym nas terenie uprawiana jest również turystyka rowerowa. Przekonaj się, jak wiele doskonałych tras rowerowych czeka na Ciebie w Korbielowie i okolicach.

Baza noclegowa w rejonie Pilska

Baza noclegowa to przede wszystkim schronisko mieszczące się na Hali Miziowej. Ten luksusowy obiekt zapewnia miejsca noclegowe około 90 osobom. Oprócz noclegów oferowanych w schronisku, zarówno w Korbielowie jak i w Sopotni Wielkiej istnieje wiele pensjonatów, domków i kwater prywatnych.

Gdzie zjeść w Korbielowie?

Oprócz bazy noclegowej równie ważna jest odpowiednia oferta gastronomiczna i taką właśnie Korbielów może się pochwalić. W samej wsi istnieje wiele punktów gastronomicznych, jadłodajni czy barów. Przekonaj się, które z nich warto odwiedzić.

Miejscowości w Beskidzie Żywieckim

Korbielów, Jeleśnia, Krzyżowa… zobacz, które miejscowości w Beskidzie Żywieckim są warte odwiedzenia.

Klimat w Beskidzie Żywieckim

Klimat Beskidów należy do klimatu umiarkowanego górskiego, który wraz z przesuwaniem się na wschód nabiera coraz bardziej charakteru kontynentalnego.