Dlaczego warto przyjechać na wakacje do Korbielowa?

Wakacje to wolny czas, który przeznaczamy przede wszystkim na odpoczynek. Może on przybierać różne formy. Są osoby, które relaksują się w sposób bierny, jednak wiele osób preferuje aktywny wypoczynek. Idealnym rozwiązaniem dla nich jest chociażby podróżowanie, docieranie w nieznane dotąd miejsca i poznawanie nowych ludzi. Ciekawym wakacyjnym wyjazdem może okazać się wypad do Korbielowa. Sprawdź jakie atrakcje oferuje to miejsce dla turystów oraz odwiedzających i przekonaj się dlaczego warto przyjechać na wakacje do Korbielowa.

 

Miejscowość turystyczna na południu Polski

Korbielów położony jest w malowniczym Beskidzie Żywieckim. Ta mieszcząca się w województwie Śląskim wieś uważana jest za jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych w regionie. Świadczy o tym fakt, że każdych wakacji przybywa tam wielu turystów, którzy przede wszystkim cenią sobie spokojny wypoczynek w naturalnym środowisku, w bliskości natury.

 

Idealne miejsce na piesze wędrówki

Turystów lubiących górskie wędrówki przyciągają do Korbielowa interesujące piesze szlaki turystyczne. Wytyczonymi drogami wędrują całe rodziny. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie i zgodnego ze swoją sprawnością fizyczną, bowiem poszczególne szlaki mają określone stopnie trudności. Otoczona lasami miejscowość sprawia, że tę okolicę upodobali sobie również rowerzyści, którzy poruszają się tymi trasami na swoich rowerach. A bez dwóch zdań warto wyruszyć na szczyty miejscowych gór, aby móc podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

 

Wakacje zimowe na nartach

Jednak Korbielów to nie tylko idealna propozycja na wypoczynek w czasie letnich wakacji. Miejscowość ta coraz częściej staje się również celem wypraw w czasie zimy. Wszystko za sprawą mieszczącego się tam imponującego ośrodka narciarskiego, który jest jednym z większych obiektów tego typu w Polsce. Każdy miłośnik zimowego szaleństwa na śniegu poczuje się tam jak w raju. Trasy narciarskie o zróżnicowanych poziomach trudności są świetnie przygotowane, oświetlone, a w razie potrzeby dodatkowo naśnieżane. Czasu na korzystanie z zimowych atrakcji jest wiele, bowiem sezon rozpoczyna się tutaj w listopadzie i trwa aż do końca marca. Do dyspozycji narciarzy jest kilka wyciągów, działają wypożyczalnie zimowego sprzętu oraz szkółki narciarskie, dzięki którym nawet najmłodsi mogą stawiać swoje pierwsze kroki na stoku. Zajęcie dla siebie znajdą tam również fani snowboardu, bowiem Korbielów słynie z tak zwanego snowparku, w którym snowboardziści mogą ćwiczyć swoje umiejętności na desce.

 

Górski klimat przy granicy ze Słowacją

Wiele osób przyciąga do Korbielowa bliskość granicy ze Słowacją. Bowiem dzięki temu można skorzystać zarówno z atrakcji, jakie przygotował dla wczasowiczów Korbielów jak i spędzić interesujący czas u naszych południowych sąsiadów.

Jak widać wakacje w Korbielowie mogą okazać się naprawdę dobrym pomysłem, a wskazują na to atrakcje Korbielowa, z których można korzystać podczas pobytu w tej miejscowości. To idealna alternatywa dla wszystkich ceniących sobie górski klimat, jednak chcących uniknąć tłumów na szlakach. Korbielów to miejsce, w którym można w ciekawy sposób spędzić zarówno letnie wczasy, jak i zimowy urlop. Warto wybrać się tam i samemu przekonać się, że pobyt w tak przyjemnych okolicznościach przyrody pamięta się na długi czas.