Gdzie zjeść w Korbielowie?

 

Oprócz bazy noclegowej równie ważna jest odpowiednia oferta gastronomiczna i taką właśnie Korbielów może się pochwalić. W samej wsi istnieje wiele punktów gastronomicznych, jadłodajni czy barów. Przekonaj się, które z nich warto odwiedzić.

 

Karczmy, restauracje i pizzerie w Korbielowie

W Korbielowie nie możesz narzekać na brak dobrych punktów gastronomicznych. Znajdziesz tutaj zarówno klasyczne restauracje, włoskie pizzerie, jak i tradycyjne góralskie karczmy z typowym góralskim jadłem. Można zjeść urozmaicone posiłki, zwykle w miejscach stylizowanych na góralskie karczmy. Wszystkie pensjonaty czy hotele oferują wyżywienie dla swoich gości, a wiele z nich oferuje również posiłki dla gości z zewnątrz. Dodatkowo do dyspozycji turystów są liczne bary i kawiarnie gdzie można spędzić miły wieczór często w towarzystwie grającej na żywo góralskiej kapeli. Zależnie od preferencji możesz odwiedzić:

  • Karczmę pod Borami w Korbielowie

  • Karczmę Szczyrbok w Korbielowie

  • Zajazd Smrek w Korbielowie

  • Pizzerię da Marco w Korbielowie

  • Restaurację u Kuby w Korbielowie

  • Restaurację Hotelową Vesta w Korbielowie

  • Starą Karczmę w Jeleśni

  • Dziuplę w Jeleśni

  • Karczmę Żywiecką w Żywcu

Restauracja i bar na Hali Miziowej

Również na samej Hali Miziowej nie ma problemu ze zjedzeniem posiłku. Z jednej strony jak już wcześniej zaznaczono w schronisku działa bar restauracja i kawiarnia, z drugiej w sąsiedztwie schroniska działają liczne punkty gastronomiczne. Część z nich ma charakter całoroczny część działa jedynie w sezonie zimowym. Dodatkowo na Hali umiejscowiona jest regionalna karczma, która powstała w wyniku przebudowy starego schroniska. Oferowane specjały to przede wszystkim dania kuchni regionalnej, natomiast mniejsze punkty gastronomiczne proponują głównie dania typu barowego urozmaicone lokalnymi produktami. Tu oczywiście sztandarowe miejsce zajmuje oscypek, który co warto zaznaczyć, w sezonie wyrabiany jest także na samej hali.

Oferta gastronomiczna Korbielowa

Podsumowując możemy powiedzieć, że zarówno na samej Hali Miziowej jak i w Korbielowie czy okolicy, nie brak zarówno oferty noclegowej jak i gastronomicznej. Jedynym słabym punktem infrastruktury, zwłaszcza w sezonie zimowym staje się wąska droga dojazdowa i ograniczona liczba miejsc parkingowych. Jest to jednak problem z którym boryka się wiele miejscowości turystycznych, a ich rozwiązanie wymaga zwykle odpowiednich decyzji na poziomie co najmniej władz gminy, a także sporych nakładów finansowych.