Turystyka

Jesteś fanem turystyki pieszej, konnej, górskiej, a może rowerowej? Korbielów przygotowało dla Ciebie całe mnóstwo atrakcji. Począwszy od doskonale przygotowanych szlaków górskich, przez bardzo dobrze przygotowane trasy do narciarstwa biegowego. Stadniny konin i dobrze oznaczone ścieżki rowerowe mogą także zachęcić do aktywnego wypoczynku w Korbielowie. Sprawdź, jakie jeszcze atrakcje turystyczne czekają tutaj na Ciebie.

Rozwój turystyczny Beskidów a ekologia

Rozwój turystyki to nie tylko korzyści i zyski, ale również pewne koszty. Zobacz, w jaki sposób inwestycje turystyczne mogą wpłynąć na stan środowiska naturalnego.

Turystyka Korbielowa i Beskidu Żywieckiego

Cała gmina Jeleśnia, na której terenie znajduje się masyw Pilska, jest gminą nakierowaną przede wszystkim na turystykę. Sprawdź, jakie inwestycje i działania władz mogą zwiększyć potencjał turystyczny regionu.

Masyw Pilska - turystyka narciarska i całoroczna

Tym co szczególnie przyciąga turystów w rejon Pilska i Korbielowa jest przede wszystkim turystyka narciarska. Charakterystyczne warunki klimatyczne pozwalają korzystać z atrakcji tego sportu niejednokrotnie w okresie od października do maja. Sprawdź, jakie atrakcje oferuje Masyw Pilska.

Turystyka piesza w rejonie Pilska

Oprócz warunków do uprawiania narciarstwa Korbielów i rejon Pilska stwarza doskonałe warunki do uprawiania innych form aktywności fizycznej. Są to przede wszystkim piesze wycieczki.

Nordic walkig w Korbielowie

Nordic walking to bardzo popularny sport, który może być uprawiany przez osoby niemal w każdym wieku. Sprawdź jakie możliwości w tym zakresie oferuje Ci Korbielów i Beskid Żywiecki.

Kolarstwo górskie w Beskidach

Oprócz turystyki pieszej na interesującym nas terenie uprawiana jest również turystyka rowerowa. Przekonaj się, jak wiele doskonałych tras rowerowych czeka na Ciebie w Korbielowie i okolicach.

Miejscowości w Beskidzie Żywieckim

Korbielów, Jeleśnia, Krzyżowa… zobacz, które miejscowości w Beskidzie Żywieckim są warte odwiedzenia.

Klimat w Beskidzie Żywieckim

Klimat Beskidów należy do klimatu umiarkowanego górskiego, który wraz z przesuwaniem się na wschód nabiera coraz bardziej charakteru kontynentalnego.

Pilsko i Hala Miziowa

Masyw Pilska to najwyższa grupa górska Beskidu Żywieckiego i druga co do wielkości, po Babiej Górze, grupa górska Beskidów Zachodnich.

Dlaczego warto przyjechać na wakacje do Korbielowa?

Wakacje to wolny czas, który przeznaczamy przede wszystkim na odpoczynek. Może on przybierać różne formy. Są osoby, które relaksują się w sposób bierny, jednak wiele osób preferuje aktywny wypoczynek. Idealnym rozwiązaniem dla nich jest chociażby podróżowanie, docieranie w nieznane dotąd miejsca i

Mountainboard - na czym polega ten sport?

Masz ochotę pojeździć na nartach lub snowboardzie, ale zima nie dopisuje? A może znudziłeś się już swoim dotychczasowym hobby i szukasz czegoś zupełnie innego, nowych wrażeń, emocji, adrenaliny? Przerzuć się na mountainboard!